4D İp Uygulaması ve Cilt Yenileme Nedir?

4D cilt yenileme cerrahi müdahale gerektirmeden yüz gençleştirme uygulamalarından biridir. İp materyalleri kullanılarak yapılan 4D cilt yenileme estetiği için iki farklı ip kullanılarak yapılır. 4D ip estetiği

  • PDO (polidaksanon )
  • Silikon ip kullanılarak yapılır.

PDO ipler, cerrahi operasyonlarda iç organ dikimi için kullanılan iplerdir. Silikon ipler ise ciltte tutunma sağlamak, hafif sarkmaları tedavi etmek için kullanılır ancak silikon ipler ciltte erimezler.

 

4d cilt yenileme

4D İp Uygulaması İle Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

  • 4D cilt yenileme yapılacak bölge steril solüsyonlar ile temizlenir ve ardından lokal anestezi yöntemi kullanılarak uyuşturulur.
  • Özel 4D uygulaması iğneleri kullanılarak cilde kanal girişleri açılır ve cildin ihtiyacına göre yeterli sayıda ip, iğneler kullanılarak bu kanallardan cilt altı dokularına yerleştirilir.
  • 4D ip estetiği yaklaşık 30-45 dakika arasında sürer.

4D ip estetiği nedir?

PDO iplerinin cildin altına yerleştirilmesiyle uygulanan 4D ip estetiği yöntemlerinden biri olan yöntem kolajen üretimini ve elastikiyetini tetikler ve bu şekilde cildin yenilenme sürecine girer. İp estetiği işleminde sadece ip aracılığıyla cildi yukarı doğru asmak değil, cildin ihtiyaçları belirlenerek kombine bir tedavi uygulanması söz konusudur. Cilt altı dokusunu uyararak kolajen üretimini destekleyen 4D ip estetiği cildin doğal formuna kavuşmasını sağlamak için ve birçok işlem için her iplik ağ farklı bir amaçla cilt altına yerleştirilir. Genetik yapı, metabolizma hızı, hayat şartları da göz önünde bulundurulduğunda 2 ile 4 yıl arasında kalıcılık sağlayan ameliyatsız yüz gençleştirme teknikleri arasında olduğunu ve söyleyebiliriz. 4D ip estetiği yan yöntemlerle birlikte uygulanabilir, kombine tedavilerde elde edilecek sonuçlar çok daha hızlı ve etkili olmaktadır.

Cilt sarkmalarını önlemek amacıyla da uygulanan 4D ip estetiği lifting etkisi sağlar yani cilt yukarı doğru kaldırılır. İp estetiği uygulaması ile yüzdeki yuvarlaklık oranı düzeltilir ve doğal formuna kavuşturulmasına imkân tanınır. Artan cilt direnci yer çekimine karşı cildin sarkmasının önüne geçilir. Yeniden hacim kazandırılan ciltte ameliyatsız yüz germe teknikleri arasında ağ ipi işlemi sayesinde dört yönlü hücre oluşumu ve elastikiyet artışı oluşumu sağlanarak

4D İp Uygulaması Etkisi Ne Zaman Görülür?

İşlemin hemen ardından, yüzde bulunan sarkıklığın giderildiği fark edilebilir. 4D cilt yenileme sonrasında cilt sürekli kendini yeniler ve bu sayede son derece uzun ömürlü bir işlemdir. Uygulama yapılan kişinin genetik yapısı, metabolizma hızı ve işlemin gerçekleştirildiği yaş oldukça önemlidir. Ancak tüm bu etmenlere rağmen uygulama süresi oldukça uzundur. Diğer yüz gerdirme yöntemleri ile kombine edilebilen 4D ip estetiği sıkça tercih edilen ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında yer alır.

4D İp Estetiği Fiyatları

4D ip estetiği İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında sıkça tercih edilen bir tamamlayıcı tedavi yöntemidir. Merkezimizi ziyaret ederek uzman hekimlerimizin muayenesinden ardından 4D ip estetiği yaptırabilir ve sizin için belirlenen en doğru 4D ip estetiği ücreti hakkında bilgisi alabilirsiniz.

 

Örümcek ağı estetiği hakkında bilgi almak için tıklayınız

Detaylı bilgi için İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan Estetik Merkezimizi arayabilirsiniz.

Telefon: +90 (212) 545 9293 – 94
Whatsapp: +90 (531) 020 2020
Mail: info@abaciogluestetik.com