Ameliyatsız Yüz Germe (Gençleştirme) İşlemi

Ameliyatsız Yüz GermeAmeliyatsız Yüz Germe Gençleştirme İşlemi (C 400)  ve diğer tüm radyofrekans sistemi kullanılarak tasarlanan cihazlar güzellik alanı başta olmak üzere birçok tedavi için kullanılmaktadır.

Lokal yağlanmalar, selülitler, cilt kırışıklıkları, çene altı ve boyundaki kırışık ve sarkmalar, Liposuction sonrası oluşan özellikle karın bölgesinde olan sarkmalara karşı radyofrekans sistemi oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

Dünyanın en güçlü radyofrekans sistemi olan Body Sculptor C400, başka hiçbir cihazın ulaşamadığı 1.245 Watt’lık gücü ile 4 kanallı bir cihazdır. Kalıcı yüz germe özelliği sayesinde Ameliyatsız Yüz Germe (C 400) en iyi yüz gençleştirme yöntemleri arasında yer almaktadır.

 

Ameliyatsız Yüz Germe (C 400) Nedir?

Ameliyatsız yüz germe ilerleyen yaş ile birlikte kişide osteoporoz yani kemik erimesi başlar. Kemik erimesi nedeniyle fark hacim kaybeden kemikler kolajen kaybına uğrar ve ciltte gözle görülür şekilde deri sarkmaları oluşur. Bu sarkmalar kozmetik ürünler ile gizlenemeyecek boyuta ulaşabilir ve Ameliyatsız Yüz Germe (C 400) de bu aşamada en etkili çözümü sunar.

Sadece osteoporoz kaynaklı sarkıkların değil aynı zaman da günümüzde hemen herkesin ortak problemi olan yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için de yüz germe (C 400) yüz güldürücü sonuçlar verir.

Yüz Germe (C 400) ile cilde gergin, daha dinç, sağlıklı bir görünüm verilir. Yüz Germe (C 400) yüz, boyun gibi yaşlanmanın en belirgin olduğu bölgeler için sıklıkla kullanılır.

Kırışıklıklar, derideki yaşlanma, yüz konturlarındaki bozukluklar çağın son teknoloji ürünü yüz germe (C 400) ile giderilir ve cilt daha iyi şartlar eski canlılığına kavuşturulur. Ameliyatsız yüz germe teknikleri cilt altının uyarılması ile gençleşmek için ihtiyaç duyulan maddelerin yeniden üretilmesi sağlanır.  Yüz germe (C 400) ile açığa çıkarılan kolajen, minerallar gibi maddeler sayesinde cildin nem tutma potansiyeli arttırılır ve daha sağlıklı görünmesini sağlanır. Ameliyatsız cilt gençleştirme işlemleri yüzde germe efekti oluşturulur.

Ameliyatsız Yüz Germe (C 400) sayesinde ince kırışıklıkların, çukurlukların, burun-ağız kenarı çizgileri ile birlikte yüzün her bölgesinde belirgin olmayan kırışıklıklar için tedavi edilebilir.

 

Yüz Germe İşlemi (C 400) Nasıl Uygulanır?

Radyo dalgaları vücuttaki sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum su molekülleri ve iyonları harekete geçirilir ile iyonlarını harekete geçirir. İyon ve moleküllerin harekete geçmesi ile ortaya çıkan enerji uygulama yapılan bölgeyi ısıtır.

İşlem bu yönü ile radyofrekans yüz gençleştirme ve ultrasonla yüz germe yöntemleri ile sıklıkla karıştırılsa da teknikler ve yüz gerdirme makinesi arasında ciddi farklar bulunur.

Ameliyatsız Yüz Germe (C 400) hedef dokuda ısı artışı sağlanır. Amaç, ısıtılan yani tedavi edilen bölgenin 41-43 dereceye çıkartılmasıdır ki normalde vücut ısısı 36-37 derecedir. Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder.

Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar ve bağ dokularının sıkılaşmasını sağlanarak Yüz Germe (C 400) işlemi yapılır.

Yaklaşık 40 dakika süren bu işlemden ardından 10 dakika kadar kapasitif ve resesif elektrodlarla hedef dokuda masaj işlemi yapılarak  Yüz Germe (C 400) için adımlardan biri tamamlanmış olur.

 

Ameliyatsız Yüz Germe (C 400) Faydaları Nelerdir?

Ameliyatsız Yüz Germe (C 400) faydaları nelerdir? ile uygulanan tedavi aynı zamanda vücudun doğal yollarla yeniden dengesini kurmasını hiçbir yan etki göstermeden destekler. Aynı zamanda Yüz Germe (C 400) olarak adlandırılan bu rakipsiz cihaz;

  • Hücre içi ve dışı akımları yeniden düzenleyerek, hücre membranın potansiyelini yeniden dengeler.
  • Vücudun bozulan elektrolit dengesini yeniden sağlar tüm damarların geçirgenliklerini iyileştirir.
  • Asit-baz tampon sistemlerini düzenleyerek bağışıklık sistemini aktive eder.
  • Sempatik parasempatik sinir sistemlerini yeniden dengeler.
  • Toksin atılımını artırarak dokularda iyileşme sağlar.
  • Serbest radikalleri adeta bir mıknatıs gibi toplayan Yüz Germe (C 400) cihazı, elektronların yörüngelerini düzenleyerek doku oksijenizasyonunu artırır.

Yüz Germe (C 400) Cilde Hacim Kazandırır

Yaşla beraber, özellikle yanak ve elmacık bölgesinde belirgin bir hacim kaybı yaşandığı ve bu durumun yorgun bir görünümüne yol açtığı bilinen bir gerçektir. Gergin bir cilt elastikiyetini yeniden kazanır ve Yüz Germe (C 400) sayesinde yüzde oluşan ve kişiye yorgun bir görünüm veren ifade de ortadan kalkmış olur. Cilt hem gerilir hem de canlanır.

 

Yüz Germe (C 400) Kaç Seans Sürer?

Ameliyatsız Yüz Germe (C 400) sistemini hem vücut hem yüz uygulamalarında kullanılabilir hale getiren kapasitif ve resistif başlıkları sayesinde uygulama yaklaşık 40-60 dakika sürer. İşlemin hemen sonrasında uygulama yapılan bölgede son derece net ve gözle görülen sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Seans sayısı işlem yapılan bölgeye ve deformasyona bağlı olarak 4-6 seans olarak yapılır. Seanslar en fazla haftada 2 olmak üzere tedavi alanının ihtiyacına göre maksimum 1 saat süre ile uygulanır.

Vücudun her bölgesinde konforlu bir şekilde kullanılan yüz germe işleminde seans aralıkları 4 gün olmakla birlikte ilk seanstan itibaren hem kilo kaybı hem de beden olarak incelme sağlamaktadır.

Yüz bölgesindeki uygulamalarda ise gözle görülür sonuçlar ortaya koyan 1.240 Watt gücüyle rakipsiz bir sistemdir.

 

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Dolgu ile yüz germe

Dolgu maddeleri kullanılarak kırışıkların ve çizgilerin içini doldurma işlemine verilen genel addır. Yüz Germe (C 400)  uygulamasından farklı olarak cilde dışarıdan dolgu maddeleri enjekte edilmesidir. Dolgu ile yüz germe yaşın ilerlemesiyle birlikte kaybolan cilt hacmini geri kazandırmayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir.

Dolgu ile yüz germe yöntemi sayesinde cilt, canlı görüntüsüne yeniden kavuşturulur.

Ultrasonterapy yöntemi

Ultrason teknolojisi ile uygulanan bu yöntemde cildin üst tabakaları etkilenmez ve derinin astar tabakası olan taşıyıcı katmana kadar inilerek ses dalgaları gönderilir. Ses dalgaları cilt altında hasar oluşturur ve bu sayede cildin yapılanma süreci tetiklenerek, ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar.Ameliyatsız Yüz Germe (C 400)  ile benzer bir tedavi olmasına rağmen iki yönteminde kendi avantajları bulunur.

Mezoterapi yöntemi

Cilde taze ve canlı bir görünüm kazandıran yöntem cildi dış etkenlere karşı da dirençli hale de getirmektedir.

Yüz mezoterapisi

Yüz mezoterapisinde vitamin, mineral ve amino asit karışımlarından oluşan zengin içerikli bir formül yüz, dekolte ve benzeri şekilde yaşlanma belirtisi göstermeye yatkın bölgelere mikroenjeksiyon tekniği ile uygulanır. Ameliyatsız Yüz Germe (C 400)  uygulamasından farklı bir yöntem olan yüz mezoterapisi uygulaması oldukça basit bir yüz germe uygulamasıdır.

Radyofrekans yöntemi

Anti-aging tedavilerin içerisinde popüler bir yer kazanan yöntem radyo frekans dalgaları kullanan bir teknolojiye sahiptir deri altında bulunan bağ dokusunu meydana getiren kolajen ve elastin bantlarının ısınmasını ve sıkılaşmasını sağlar.

Tedavi tek seans olarak uygulanmakta ve etkisi birkaç yıl sürmektedir.

Clearlift Lazer yöntemi

Ameliyatsız yüz germe (C 400) ile kıyaslandığında daha çok ince çizgiler, kırışıklıklar tonlama ve cilt gençleştirme konularında clearlift lazer yönteminin kendine geniş bir uygulama alanı bulmasının sebebi epidermise yani cildin en üst katmanına hiç zarar vermemesidir. Yöntem 2-3 hafta arayla minimum 3 maksimum 6 seans uygulanır.

 

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Ameliyatsız Yüz Germe İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında sıkça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Merkezimizi ziyaret ederek uzman hekimlerimizin muayenesinden ardından sizin için belirlenen en doğru ameliyatsız yüz germe (C 400) fiyat bilgisini alabilirsiniz.

 

4D ip uygulaması ve cilt yenilemesi ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

 

Detaylı bilgi için İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan Estetik Merkezimizi arayabilirsiniz.

Telefon: +90 (212) 545 9293 – 94
Whatsapp: +90 (531) 020 2020
Mail: info@abaciogluestetik.com