Antiaging Cilt Bakımı Nedir?

Antiaging cilt bakımıAntiaging cilt bakımı tedavileri: Yaşın ilerlemesinin sebep olduğu hastalık risklerini saptayarak gidermeye çalışan bu sayede de uzun ve sağlıklı yaşama ulaşmayı amaçlayan tıbbi bir tedavidir. Cilt altı dokusun bulunan ve cilde esneklik, gerginlik kazandıran elastik lifler ve kolajen ultraviyole ışınları nedeni ile kalitesini kaybeder. Bunun sonucunda ise cildin gerginliği azalır, cilt yer çekimine karşı verdiği savaşı yitirir. Azalan kolajen ve elastik lifler ciltte sarkma, kırışıklıklar meydana getirir. Bu olumsuz etkilerden korunmak için cilt sürekli bakıma ihtiyaç duyar.

Güneş ışınları, hava kirliliği gibi çevresel etmenler, duygusal durum değişiklikleri, uykusuzluk gibi hassas stres faktörleri de cildin yapısını direkt olarak etkileyen etmenlerdir. Bu faktörler özellikle alın ve yanaklardaki çizgilerin oluşumunu destekleyerek derin kırışıkların oluşmasını hızlandırır.

Tüm bu çevresel faktörlerin dışında cilt yapısını etkileyen önemli bir etmenlerin başında genetik özellikler gelir. Anneniz, babanız ya da büyükanneleriniz gibi aile büyüklerinizin cildine bakarak sizi bekleyen olası riskleri değerlendirebilmeniz mümkündür.

 

Anti Aging Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Antiaging cilt bakımı için atılması gereken ilk adım öncelikle ciddi bir sağlık muayenesi yaptırmaktır. Yaşlanmanın önüne geçmek mümkün olmasa da antiaging cilt bakımı fiziksel çöküşün önüne geçilebilir. Danışılan uzman tarafından kişinin kan ve hormon testleri yapılır. Antiaging cilt bakımı tedavisinden maksimum sonucu elde etmek için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri de beslenme tarzıdır. Kilo kontrolünü aktif yaşam ve egzersiz takip eder. Dengeli beslenme ile yaşlanmanın tüm belirtileri yavaşlatılabilir, hatta yeniden yapılandırılan bir beslenme tarzı ile kaliteli yaşam süresi uzatılabilir. Beslenmenin ve düzenli egzersizin hücreler üzerindeki müthiş etkisi, kısa bir sürede hissedilecektir.

 

Yaşlanmayı Önlemek İçin Nasıl Beslenmeli?

 • Posa yönünden zengin dengeli bir beslenme tarzı hedeflenmeli,
 • Haftada bir gün detoks yapılmalı veya daha kontrollü beslenilmeli,
 • Porsiyon ölçüleri kontrol edilmeli
 • Su tüketimine dikkat edilmeli,
 • Öğün sayısı artırılıp, tüketilen miktarlar azaltılmalı,
 • Yağ tüketimine dikkat edilmeli,
 • Sigara ve alkol kullanımı bırakılmalı, minimuma düşürülmeli,
 • İşlenmiş hazır gıdalar, şeker ve tuz içeriği yüksek besinler, katı ve hayvansal yağların kullanımından uzak durulmalıdır.

Tüm bu alışkanlıklara ek olarak hücrelere gençlik aşılayan, antioksidan kapasitesi yüksek besinler, beslenme programı içerisinde yoğun olarak yer alırsa daha çok fayda sağlanabilir ve çok daha fit hissedilir. Antioksidan bakımlar hakkında fikir sahibi olmak için sitemizde yer alan makalelerden yardım alabilirsiniz.

 

Anti Aging Ne İşe Yarar?

Antiaging cilt bakımı birçok farklı bileşenin birleşiminden meydana gelir. Anti aging cilt bakımı için atılması gerekn ilk adımı güneş koruyucu ürünlerin bilinçli kullanımıdır. Anti aging cilt bakımı tedavisinde cilt yaşlanmasını azalttığı bilimsel olarak ispatlanmış olan retinoid içeren ürünlerin dermatolog kontrolünde kullanılır. Bunun yanı sıra anti aging cilt bakımı sırasında cildin uygun nemlendiriciler kullanılarak su ve nem kaybının azaltılması, derideki pigmentasyonların (solar lentigo, çil, melasma gibi) yok edilmesi, emilebilirliği yüksek topikal antioksidan ürünlerin kullanılır. Anti aging cilt bakımı uzman kontrolünde yapılması gereken ve cilt için oldukça önemli bir bakım yöntemidir. Bu olumsuz etkenlere karşın cildinizi korumak için piyasada birçok anti aging cilt bakımı için kullanılan anti aging kremler, anti aging serumlar gibi farklı kozmetik ürünleri bulunur. Bu ürünleri satın alırken allerjen veya kanserojen madde içerip içermedikleri, cilt tipinize uygunluğu, etkinliklerinin hasta çalışmaları ile kanıtlanmış olmasına bakmanız ve evde anti aging cilt bakımı uygulaması için üretilip üretilmediğinden emin olmanız önemlidir. Anti aging cilt bakımı profesyonel uzmanlar tarafından yapılması gereken bir bakımdır.

Anti-aging bakımı hücre yenilenmesini tetikleyecek  cilt altı ihtiyaçlarını gidermeye yönelik anlamlı ve kapsamlı  cilt bakımlarını kapsayan geniş bir bakım türüdür. Anti aging cilt bakımı, yavaşlamış cildin elastikiyetini sağlayan aktif maddeleri cilde yeniden sağlamak, konuşma, gülme gibi hareketlerle oluşan mimik kırışıklıklarını onarmayı ve hafifletmeyi amaçlar. Aynı zamanda  cildin yenilenme ve savunma mekanizmasını güçlendirmek, cildin esneklik ve yumuşaklığını desteklemek, cildin su tutma kapasitesini en üst düzeye çıkartmak anti aging hücre bakımı uygulamasının en önemli faydalarındandır.

 

Anti Aging Yöntemleri Nelerdir?

Yaş ilerledikçe kas, yağ ve kemik oranımızda azalmalar meydana gelir yer çekimi, genetik faktörler ve çevresel olumsuzluklar yaşlanma sürecini hızlandırır. Bu süreç tespit edilir ve kontrol altına alınırsa, yaşlanma kontrolü de ele alınmış olur. Yaşlanma karşıtı tedaviler arasında dolgu, botoks, örümcek ağı estetiği gibi tedaviler sayılabilir. Hacim kaybı yaşayan bölgelere bölgesel dolgu işlemi uygulanarak hacim kaydı giderilebilir. Son derece güçlü bir uygulama olan botoks yer çekiminin etkisi, tekrarlayan mimik hareketleri gibi nedenlerle yaşanan kırışıklıklara karşı kullanılır ve üst yüz bölgesinde son derece etkilidir. Dolgu ve botoks uygulamalarına ek olarak örümcek ağı estetiği, odaklanmış ultrason teknolojisi yöntemleri kullanılarak kolajen artışını sağlanabilir.

 

PRP Tedavisi ile Anti Aging Cilt Bakımı

PRP adı verilen ve kanınızdan elde edilen kök hücre tedavisi ve yağ transferi yani kendi bölgesel yağınızdan elde edilen kök hücre tedavisi olmak üzere iki farklı kök hücre tedavisi yöntemi bulunur. Yağ transferi kök hücre uygulaması ile çok daha başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Yüz bölgesi için anti aging cilt bakımı uygulamalarında yağ transferi oldukça yüz güldürücü sonuçlara ulaşmak son derece kolaydır.

Anti Aging Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Anti aging cilt bakımının temel faydaları arasında;

 • Cilt dokusunu ve bağlayıcı hücreleri yeniler,
 • Hormonal düzensizlikleri dengeler,
 • Cinsel gücü ve sağlığı artırır,
 • Yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıklara karşı erken tanı ve önlem alınması sağlamak gibi faktörler bulunur.

 

Anti Aging Cilt Bakımı Kimlere Uygulanmalıdır?

Anti aging cilt bakımı genellikle 30 yaş ve üstü kişilere uygulanır. Kliniğimizde kişilerin cilt yapılarına ve ihtiyaçlarına göre anti aging cilt bakımı özel olarak planlanmaktadır. Özellikle olgun ciltler başta olmak üzere bazı durumlarda tedavi medikal estetik uygulamalarla desteklenerek daha uzun süre kalıcı ve etkin protokoller oluşturarak her cilde uygun farklı tedavi yöntemleri uygulanır. Medikal estetik uygulamalarının en büyük özelliği kolajen üretimini arttırmaktır. Bunun için;

 • Enjeksiyon yöntemi ile cilde hyalüronik asit, çeşitli antioksidan maddeler, vitamin ve peptitler uygulaması,
 • Ölü tabaka olarak adlandırılan ve cildin en üst katmanında bulunan ‘stratum korneum’ un azaltılması, güneş ve yaş ilerlemesi ile oluşan lekelerin yok edilmesine yönelik asit tedavileri,
 • Kırışıklıkları azaltmak için botulinum toksin yani botoks uygulaması,
 • Özellikle orta yüz bölgesindeki doku kaybını toparlamaya yönelik derin dolgu tedavileri medikal estetikte sıklıkla kullanılan yöntemlerden bazılarıdır.

 

Ultrason Teknolojisi İle Anti Aging Cilt Bakımı

Ayrıca antiagiing cilt bakımı uygulamasında ultrason teknolojisi kullanılır. Ultrason yardımı ile cildin alt katmanlarındaki taşıyıcı dokulara odaklanılarak ses dalgaları iletilir ve kolajen üretiminin uyarılır. Bu yöntem ile ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlanır. Cildin sıkılığını kaybetmesi nedeni ile  sarkmaların yaşandığı kaş, alın, yanak, ağız kenarı, yüz konturu, çene hattı, gıdı bölgesi, dekolte bölgesi ve kırışan göz çevresinde oluşan deformasyonlar ultrason teknolojisi kullanılarak ameliyatsız toparlanma ve gençleşme sağlanabilmektedir. Odaklanmış ultrason teknolojisi anti aging cilt bakımı tedavisinde sıkça kullanılmaktadır ve bu yöntem cerrahi müdahale olmadan derin dokular üzerinde etki sağlayan tek yöntemdir.

 

Anti Aging Öncesi Sonrası

Anti aging cilt bakımı uygulamasının en sık tercih edilen yöntemlerinden olan odaklanmış ultrason teknolojisi ardından iyileşme süreci hızlıca başlar ve tedavinin etkisi ilk andan itibaren hafif bir gerilme etkisi ile görülmeye başlanır. Antiaging cilt bakımı sonrasında her geçen gün cilt daha iyi görünmeye başlar. 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir ve 3 ayın sonunda istenen sonuç gözle görünür olmaya başlasa da tam sonuç alınması için uygulamanın üzerinden 6 ay geçmiş olması gerekir. Anti aging sonrası, uygulama sırasında kolajen üretimi uyarıldığı için elde edilen sonuç uzun süreli kalıcılığını korur.

Cilt bakımı öncesi ve sonrası da kendinize anti aging yaşam tarzı ve anti aging beslenme belirleyerek işlemlerin kalıcılık süresini arttırabilir, aynı zamanda da sağlığınız için önemli adım atabilirsiniz.

 

Anti Aging Cilt Bakımı Fiyatları

Antiaging cilt bakımı İstanbul ve diğer şehirlerde sıklıkla rağbet gören bir cilt bakımı tedavidir. Anti aging cilt bakımı içerisinde tek bir tedavi yönteminden bahsedilemediği gibi ameliyatsız yüz gençleştirme, örümcek ağı, anti aging kür uygulamaları, kolajen bakımı, hyaluronik asit tedavisi, kırışıklık önleme, gençleşeme tedavisi gibi daha birçok çeşidi sayılabilecek estetik cilt bakımı yöntemleri sayılabilmektedir.

Bu nedenle de anti aging cilt bakımı fiyatları farklılık göstermektedir.  Anti aging fiyatları hastanın cilt deformasyonuna, uygulama yapılacak seans sayısına vs. göre de değişebilmektedir. Antiaging cilt bakımı ücretleri hakkında detaylı bilgiyi muayene sonrası hekiminiz verecektir.

 

Prp tedavisi yazımız için tıklayınız

Detaylı bilgi için İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan Estetik Merkezimizi arayabilirsiniz.

Telefon: +90 (212) 545 9293 – 94
Whatsapp: +90 (531) 020 2020
Mail: info@abaciogluestetik.com