Ayak Detoksu

Ayak detoksu vücutta bulunan toksin maddelerin ve metallerin ayaklardaki refleks noktaları aracılığıyla temizlenmesi yöntemidir. Ayak detoksu için ayak pedleri, iyonik ayak detoks cihazları kullanılır. İşlem sırasında vücudun pH seviyesi alkalileştirilir. Zararlı organizmaların etkisiz hale getirilmesinde ayak detoksu uygulamasının birçok faydaları vardır.

Ayak detoksu son yıllarda sıkça bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için kullanılan bir vücut arındırma yöntemidir.

ayak-detoksu

Ayak detoksu ile toksinleri atın

Bağışıklık sisteminin kuvvetlendirmeye ve bunun yanı sıra kişide var olan birçok sağlık sorunun tedavi edilmesine yardımcı olan ayak detoksu ile vücutta biriken toksin maddeler atılabilmektedir.

İyonik ayak detoksu yöntemi adı verilen ayak detoksu yöntemi en başarılı vücut arındırma şekilleri arasında yer alır.

Vücudumuzda ağır metaller, bakteriler ve daha birçok toksin madde bulunur. Diş tedavisinde kullanılan cıvalı dolguların, kök kanallarında oluşan anaerobik bakterinin, antibiyotik kullanımı sonrası bağırsaklarda bozulan floranın ve bozuk floradan kaynaklanan anormal bakteriler bu toksinlere verilebilecek en basit örnekler arasında yer alır.

Radyo frekanslı iyonik ayak detoksu yöntemi ile güçlü bir detoks sağlanabilmektedir. Uygulama sırasında ağrı, acı hissi oluşmaz.

Ayak detoksu uygulaması sonrasında toksinlerinden arınan bir vucüda kavuşan kişiler aynı zamanda toksin birikiminin neden olduğu birçok belirtiden de kurtulmuş olurlar.

Kronik yorgunluk hali, sık acıkma hissi, gece uykusundan uyandıran açlık hissi ile uyanma gibi belirtiler veren vücutta toksin birikimin ayak detoksu ile atılması oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlemdir.

Toksin birikiminin bun belirtilerin yanında mide ekşimesi, hazımsızlık, gaz, şişkinlik ve geğirme yakınmaları, vücutta şişlik oluşmasına neden olan ödem şikayetleri yani şişlikler, aşırı ve sık yemek yeme isteği, baş ağrısı ve/veya migren atakları, rahatsız ve yetersiz uyku, gereksiz yere sinirlenme, öfke hali, ruh halindeki ani değişimler (gün içerisindeki ani mutluluk ve mutsuzluk, sakinlik ve öfke dalgalanmaları), depresyon, isteksizlik ve kararsızlık hali, unutkanlık, nedensiz kilo alma ve verme, tırnaklar meydana gelen, çatlama, renk değişimleri, beyaz lekeler, çabuk kırılma gibi sorunlar oluşmaktadır.

Saçlarda hızlı kırılma, kuruma ve aşırı dökülme durumları, sık sık tekrarlayan sırt ve boyun ağrıları, eklem ağrıları, kas güçsüzlüğü ve eşlik eden kramplar, egzersiz yapmaya karşı kişide meydana gelen isteksizlik, idrara sık çıkma, kötü kokulu ve aşırı terleme, gözaltlarında oluşan koyu mor halkalar toksin birikiminin belirtilerindendir. Diğer toksin belirtileri ise göz sulanması ve kaşıntı, tekrar eden cilt döküntüleri, kırmızı cilt lekeleri, deride pullanma, kurdeşen, uzun süre kalan öksürük, boğazda yanma ve yutkunurken oluşan batma hissi gibi sorunların temelinde de vücuttaki toksinler yatmaktadır. Ayak detoksu ile bu sorunları gidermek mümkündür.

İyonik Ayak Detoksu Nedir?

Ayak tabanında yer alan 60’dan fazla refleksoloji noktası, ayağın vücuttaki en enerjik aktif bir uzuv olduğunu gösterir. Bu da uygulamasının vücut için ne kadar önemli bir uygulama olduğunu gösterir.

İşlem, ayak tabanındaki refleks noktalarından toksinleri çıkartılmasını sağlar.

İyonik ayak detoksu uygulamasında ayaklar su ile doldurulan iyonik ayak detoksu makinesi içine yerleştirilir. Ayak detoksu cihazı çalışmaya başladığında vücuttaki her bir organla bağlantılı olan noktaların bulunduğu ayakların, hücre duvarları arasında biriken toksik maddeleri suya karışmaya yani ayak detoksu işlemi yapmaya başlar.

Seansı süresince toksin adı verilen zehirli maddeler bu noktalardan suya karışarak vucüttan uzaklaştırılır.

Ayak detoksu nasıl yapılır?

Düşük sıcaklıkta ozon üretimi sağlamak için çok özel metal karışımından hazırlanan bir prob suya bastırılır. Oldukça dengesiz bir madde olan ozon, suyun içerisinde hemen parçalanır ve işlem sonucunda suyun içinde negatif iyonlar oluşur.

Ayak detoksu uygulaması iki aşamada gerçekleşir. İşlemin ilk aşamasında, negatif iyonları vücuttan çıkarılır. Negatif iyonlar, elektroforez aracılığı ile vücuttaki lenfatik sisteme sızarak, toksinler ve atık maddelerle birleşir. Vücut sıvılarındaki toksinler ise pozitif elektrik yükü taşır ve gelen negatif iyonlar onları kendine çekerek yükünü pozitife çevirir. Bu şekilde toksinler ayak detoksu için hazırlanan suda erimesi sağlanır.

İkinci aşamaya gelindiğinde ise lenf sisteminden tüm toksinler çekilir. Mikroskobik büyüklükteki tüm zararlı maddeler, ayak tabanında bulunan 20 binden fazla ter bezi sayesinde suya atılır.

Özel ayak detoksu cihazının içine yerleştirilen ayakların bulunduğu su, toksinlerin bulunduğu bölgeye göre renk değiştirir.

Ayak detoksu işlemi için birçok yöntem bulunur. iyonik ayak detoksu bu yöntemler arasında en yararlı yöntem olmakla birlikte ayak detoksu pedi kullanılarak yapılan ayak detoksu uygulamasının faydalı olup olmadığı uzun süreden beri tartışılan bir konudur.,

İyonik ayak detoksu yöntemi son derece etkili bir yöntemdir ve ilk seanstan itibaren etkileri fak edilebilmektedir.

İyonik ayak detoksu kime uygulanır?

Ayak detoksu baş ağrısı, migren, yorgunluk şikâyeti, kabızlık problemi ve benzeri sindirim bozuklukları sorunları yaşayan kişilere tavsiye edilir. Bunun yanı sıra iyonik ayak detoksu yaptırması önerilen diğer kişiler de şu şekilde sıralanabilir.

 • Kaygı,
 • Sıkıntı,
 • Stres problemi olanlar,
 • Akne problemi olanlar,
 • Eklem ağrıları çekenler,
 • Bel sertliği ve sırt ağrıları çekenler,
 • Alkol, sigara, kafein gibi maddeleri tüketenler,
 • Sağlıksız ortamlarda çalışanlar (Endüstriyel kimyasalların bulunduğu ortamlar-kaynak-boya-tiner gibi), ağır metallere mağdur kalanlar,
 • Hormonlu ve katkılı gıdaları tüketenler,
 • Kimyasal ya da kozmetik maddeler kullananlar,
 • Hava kirliliğinin olduğu şehirlerde yaşayanlar, sağlık düzenini korumak isteyen herkese iyonik ayak detoksu yaptırması önerilmektedir.

Vücudunda elektronik veya mıknatıslı cihazları taşıyanların, açık yarası bulunanların, hamile ve emziren kadınların, 8 yaşından küçük çocukların, organ nakli ameliyatı geçirenlerin ve psikolojik tedavi görenlerin ise uygulamayı yaptırması tavsiye edilmiyor.

Ayak Detoksu Ne İşe Yarar?

 • Toksinlerin ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.
 • Ödemi azaltarak vücudun sakinleşmesine yardımcı olur.
 • Kan şekeri seviyesini düzenler kardiyovasküler sağlığa olumlu etki eder.
 • Kalori yakımı için de kullanılan başarılı sonuçlar verir.
 • Vücudun bağışıklık sistemini destekler ve güçlendirir.

Evde Ayak Detoksu İşe Yarar mı?

Evde ayak detoksu yapmak için sıklıkla ayak altına yapıştırılan bant tercih edilir. Bu ayak pedi toksin atımını sağladığı söylense de çoğu zaman istenen etki alınamaz. Piyasada bulunan birçok ayak tabanı bandı toksin atımını sağlayabilecek özellikte değildir ve tam anlamıyla bir para tuzağı yöntemidir. Estetik hastanelerinde, genellikle ayak refleks noktalarına özel masaj uygulaması ile birlikte kullanılan ayak detoksu cihazı kullanılır. Bu nedenle evde ayak detoksu yapmak ve ayaklara toksin atıcı bant yapıştırmak ile toksinlerden arınmak imkânsıza yakındır.

Ayak Detoksu Fiyatları

Ayak Detoksu İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında sıkça tercih edilen bir tamamlayıcı tedavi yöntemidir. Merkezimizi ziyaret ederek uzman hekimlerimizin muayenesinden ardından ayak detoksu yaptırabilir ve sizin için belirlenen en doğru ayak detoksu ücreti hakkında bilgisi alabilirsiniz.