Bölgesel İncelme

bolgesel-incelme
Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel incelme uygulamaları hareketsiz yaşam ve yanlış beslenme sonucunda karın, yan, basen ve bacaklarda oluşan inatçı yağlanmalardan ve selülitlerden kurtulmak için uygulanan işlemlere verilen genel addır. Bölgesel incelme hareketleri ve bölgesel zayıflama diyetleri ile bu sorunla baş edilmeye çalışan kişilerin istenilen sonucu alamadığında sıkça tercih ettikleri bölgesel incelme yöntemlerinin başında kavitasyon, soğuk lipoliz, UltraShape uygulaması gelmektedir.

Bölgesel incelme tedavisinde kullanılan kavitasyon ile cildin dış yüzeyine uygulanan ultrason frekansları yağ dokusu içindeki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişiklikleri yapar. Bölgesel incelme tedavisi sırasında bölgesel yağlanma ve selülitlerden kurtulmak kişide psikolojik olarak da olumlu etkiler yaratır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri
Kavitasyon İle Bölgesel İncelme

Kavitasyon uygulamasında bölgesel yağlanma ve selülit problemleriyle ses dalgaları kullanılarak savaşılır. Cerrahi bir yöntem olmayan kavitasyon ile bölgesel incelme işlemi sırasında meydana gelen köpüklenme öncesi genişleme, sonrasında ise patlama denilen bir etki oluşturulur. Kavitasyona adını veren bu etki; bölgesel incelme sağlamak için yağ dokularını sıvılaştırmak için hücrelerin duvarlarını tahrip eder yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanır ve bölgesel incelme sağlanması için lenf yolları sayesinde bu alanlardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

Bölgesel incelme uygulaması için kullanılan kavitasyonun ilk seansında 2-10 cm arasında bir incelme görülür. Bu bölgesel incelme bölgenin yağ dokusu kalınlığına göre değişir.  Sonraki bölgesel incelme seansları genelde haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam eder. Kişinin bölgesel incelme gerektiren özel durumuna göre seans sayısı belirlenir. Bölgesel incelme yaptıranlar tedavisini desteklemek için, yağsız diyet ve bol su içmelidir.

Kavitasyon, bel, göbek, karın, kol, kalça ve sırttaki parçalanması oldukça güç olan depo yağlardan kurtulmak, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan güçlü bir bölgesel incelme sistemidir.

Kavitasyon cihazının bölgesel incelme işleminin yanı sıra bir diğer ayarı değiştirilerek güçlü ultrason dalgaları cilt sıkılaştırma için de fayda sağlamak mümkündür.