Dermapen

dermapen
Dermapen Nedir?

Dermapen cilt altında bulunan kolajen ve elastin sentezini uyararak tedavi sağlayan medikal bir cilt bakım yöntemidir. Dermapen uygulaması sırasında minimal seviyede epidermal hasarla cildin yenilenmesi amaçlanır.

Günümüz şartlarında hemen hemen herkes cilt bakımları için etkisi fazla, yan etkisi ise neredeyse hiç olmayan ve ağrısız çözümler arayışı içindedir.

Uzun yıllar boyunca kullanılarak etkinliği defalarca kez kanıtlanmış akupunktur tedavisi bu arayışların en yüz güldürücü sonuçlarını veren bir tedavi yöntemidir. Özel iğneler aracılığıyla ciltte kontrollü bir biçimde tahribat yaratan akupunktur tam da çağımız insanının aradığı gibi etkisi fazla, yan etkisi ise olmayan gibi bir tedavi yöntemidir.

Dermapen, akupunktur prensibine dayanılarak üretilen bir cilt bakımı yöntemidir. Akupunktur iğneleri kullanılarak geliştirilen tedavi sistemi Amerika’da son zamanların en iyi cilt gençleştirme sistemi olarak seçilmiştir ve birkaç senedir Türkiye’de de kullanılmaktadır.

Dermapen tüm cilt tedavisi ilaçları, vitaminleri ve prp ile kombine olarak kullanılabilen bütüncül bir sistemdir. Kişinin kendi kanından elde edilen kök hücre yöntemi olan PRP, vitamin ve enjekte edilen tüm ilaçların maksimum emilimini sağlayan bu tedavi yöntemi sıkça karşılaşılan cilt problemlerinden sivilce izleri, gözenekler, cilt yenileme, güneş lekelenmeleri, göz çevresi problemleri de dâhil olmak üzere birçok cilt probleminde kullanabilen bir medikal cilt bakımı yöntemidir.

Bilinen hiçbir bir yan etkisi olmayan uygulamanın sonuçlarını çok kısa sürede görmek mümkündür.

Dermapen İşlemi Nasıl Uygulanır?

Dermapen iğnesi cilt üzerinde yukarı aşağı hareket ettirilir ve bu sayede cildin 1 santimlik alanında 1000 mikro delik açılması sağlanır. Bu kılcal iğne hareketleri sırasında cilt problemine göre kullanılan ilaçların, serumların bu mikro kanallardan geçirilerek cilt tarafından emilimi sağlanır.

Dermapen tedavisi işleminde kullanılan kişiye özel başlıklar ile kullanılan mikro iğneler cilde 90 derecelik açı ile binlerce mikro kanal açar.Bu kanal açma işlemi sırasında iğnelerin uyguladığı titreşimler ile epidermiste yani cildin ilk katmanında gözle görülmesi zor olan minik yaralar oluşur. Bu yaralar sayesinde cilt doğal iyileşme ve yenilenme süreci için uyarılmış olur.

Bu esnada kullanılan ilaçlar yardımıyla vitamin ve serum takviyesi yapılarak ciltte onarıcı etkenlerin emilimi sağlanır. Oldukça etkili olan dermapen sonrasında kırışıklıklardan kurtulmuş ve parlak, yenilenmiş, taze bir cilt katmanı açığa çıkar.

Kılcal iğneler ile açılan mikro kanalların derinliği de ayarlanabilir ve bu sayede hiçbir yan etki riski yoktur. Uygulama, kişinin sosyal hayatını etkilemez. Ciltte kolajen üretiminde artış, bununla birlikte ciltte parlaklık ve sıkılaşma işlem sonrası hızla görülen ilk olumlu etkiler arasındadır.

Dermapen İşlemi Öncesi

İşlem öncesi cilt makyaj v.b. gibi kalıntılardan arındırılarak temizlenir. Ardından cilde ozonlu buhar verilir. Böylelikle cilt gözenekleri açılır.

Dermapen Seansı Ne Kadar Sürer?

Dermapen işlemi yaklaşık 1 saat kadar sürer. Dermapen uygulaması extra leke serumları, anti aging ürünler kullanılabilir.  İlk 3 seans birer hafta aralıklarla yapılmalıdır. 4. seans uygulamasına ihtiyaç duyuluyor ise 1 ay beklenmek gerekir.Daha ilk seans sonrası etkileri gözle görülmeye başlanan uygulama ile kırışıklık tedavisinde de çok başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

Dermapen işlemi acı verir mi?

Kılcal iğneler kullanılarak cildin uyarılmasına dayalı bir tedavi yöntemi olan uygulama sırasında acı oluşmaması için işlem sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır. Kişisel başlık takılan cihaz, hyaluronik asit ile birlikte ciltte gezdirilerek açılan kanallar aktifleştirilir ve emilim sağlanır.Dermapen tedavi yöntemi enfeksiyon riski taşımaz. Bununla birlikte manuel uygulamalara göre daha hızlı, her tür cilt rengi ve tipine uygulanabilir, oldukça kısa bir yöntemdir.

Dermapen İşlemi Sonrası

Tedavi sonrasında kızarıklık ve hafif yanma hissi oluşması normaldir. Bu süreçte yara iyileşmesi ve doku üretimini desteklemek için onarıcı kremler kullanılmalıdır. Tedaviyi izleyen 1-2 gün içinde kızarıklıklar iyileşerek yerini kabuklanmaya bırakabilir. İzleyen günlerde ise kabuklar dökülür ve cilt tazelenir. Böylece lekeli, sarkıklık oluşan eski cilt derisi, yerini porselenimsi bir cilt görünümüne bırakmış olur.

Cildin uyarılarak kendini yenilemesi işlemi olarak da adlandırmanın mümkün olduğu işlem son derece güvenilirdir ve son dönemlerde dünyada en güvenilir, popüler ve etkili cilt bakım yöntemi olarak kullanılmaktadır. Uygulamanın ardından kısa süreli ağrı ve kızarıklık görülse de bunlar kısa sürede iyileşen yan etkilerdir.

Dermapen’in Uygulama Amaçları

Dermapen tedavisi cilt çukurlaşmalarında, sivilce izi tedavisinde, çiçek bozuğunda, herhangi bir nedenle oluşmuş cilt deformasyonlarında, kırışıklıklarda, yaşlanma belirtilerinde, cilt sarkmalarında, göz çevresi morluklarında, yaralanmalarda, geniş gözeneklerde ve saç tedavisinde kullanılabilir. Dermapen tedavisi hem kadın hem de erkeklerde yaş sınırı aranmaksızın uygulanabilmesi mümkün bir yöntemdir. Standart dermapen tedavi süresi 3 seanstır. Ancak duruma göre seans sayısı 4-6 seansa kadar çıkarılabilir.

Dermapen hangi alanlarda kullanılabilir?

 • Cilt yenilenmesi ve gençleştirilmesi,
 • Cilt lekeleri tedavisi
 • Çatlakların tedavisi
 • Saç dökülmesi tedavisi
 • İnce kırışıklıkların azaltılması
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması
 • Sivilce izlerinin giderilmesi

Aşağıdaki sorunlardan birine sahip olan hastalara dermapen işlemi uygulanmaz:

 • Bakteril/fungal enfeksiyonlar
 • Papulapustular rosacea
 • Akne vulgaris ııı-ıv
 • Açık lezyonlar ve yaralar
 • Herpes simplex (uçuk)
 • Solar keratozis
 • Siğiller
 • Cilt kanseri
 • Scleroderma
 • Hemofili

Dermapen Fiyatları

Dermapen İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında sıkça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Merkezimizi ziyaret ederek uzman hekimlerimizin muayenesinden ardından sizin için belirlenen en doğru dermapen fiyat bilgisini alabilirsiniz.