Kalıcı Dipliner

kalici-dipliner

Kalıcı dipliner, göz kapağının üst bölgesine yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Göz kapağının üzerine, kişinin isteğine göre kuyruklu kalıcı dipliner ya da kuyruksuz kalıcı dipliner uygulaması yapılabilir.

Uygulama sayesinde her gün eyeliner çekmenize ya da gün içerisinde sürekli göz makyajınızı tazeleme sorununu ortadan kaldıracak pratik bir uygulamadır.

‘Kalıcı eyeliner nasıl yapılır?’ sorusunun cevabını vermeden önce bilmenizde fayda vardır ki kalıcı dipliner ile dövme işleminden farklıdır. Göz kapağı, ince ve hassas yapısı sebebi ile cildin diğer bölgelerinden çok daha fazla özen ister. İşlem sırasında özel olarak üretilmiş kalıcı dipliner boyası kullanılır.

Kalıcı diplaynır boyaları yüzde yüz doğal içeriklidir. Bu özellikleri sayesinde hiçbir kalıcı makyaj boyası cilde zarar vermez.

Kalıcı Dipliner Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Kalıcı dipliner boyası kaliteli ve dayanıklı bir malzeme olma özelliği de taşır ve pigmentleri ciltte herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaz. Kullanılan boya ve pigmentlerin kalitesi ile kalıcı dipliner uygulamasının kalıcılığı ve etkinliği de doğru orantılıdır.

İşlemin mutlaka uzman bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından yapılması gerekir. Dövme gibi cildin alt katmanlarına uygulanmayan kalıcı dipliner uygulaması ortalama 1,5-3 yıl kalıcılığa sahiptir. Bu da aslında göz kapağınıza uygulanan boya pigmentlerinin ne kadar zararsız olduğunun bir diğer göstergesidir.

İşlem sonrasında gözünüzde sürekli yeni çekilmiş pürüzsüz, net ve son derece düzgün bir dipliner görüntüsü oluşur ve günün her saati son derece bakımlı ve alımlı görünürsünüz.

Kalıcı Dipliner ile Kalıcı Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Birçok kişi dipliner ile eyeliner arasında hiçbir fark olmadığını düşünür. Ancak dipliner ve eyeliner uygulamasının yapıldığı bölgeler birbirinden farklıdır. Kalıcı eyeliner, kadınların günlük makyajlarında, göz kapaklarının üzerine uyguladıkları kalın eyeliner çizgisini ifade eder. Bu çizgi, doğrudan göz kapağının üzerine uygulanmakla birlikte kuyruklu eyeliner ve kuyruksuz eyeliner olarak iki farklı şekli bulunur.

Kalıcı dipliner ise bölge olarak göz kapağının çok daha farklı bir bölgesi olan ‘kirpik hattı’na çekilir.‘ Göz kapağının en dip bölgesine uygulanan kalıcı dipliner, kalıcı eyeliner ile kıyaslandığında kişiye çok daha yalın bir görüntü verir. Kalıcı dipliner, buğulu, doğal ve salaş bir görüntü oluşmasını sağlar ve kalıcı eyeliner uygulamasına kıyasla gözleri daha büyük gösteren bir etki yaratır.

Kalıcı Dipliner Nasıl Yapılır?

Uygulama, başarılı bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından yapıldığında basit ve hızlı sonuçlanan bir işlemdir. 7/24 bakımlı ve güzel görünmek isteyen kadınlar, bu pratik ve kolay kalıcı makyaj uygulamasını fazlasıyla rağbet etmektedir. Kalıcı eyeliner kadar göz alıcı ve iddialı bir görüntü oluşturmayan uygulaması tekniği kalıcı eyeliner işlemlerinde izlenen adımlar ile birebir aynıdır. Kalıcı eyeliner ile kalıcı dipliner arasındaki tek fark uygulama yapılan bölgedir.

Kalıcı dipliner nasıl yapılır sorusu için işlem hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İşlem öncesinde teniniz ile uyumlu bir renk pigmenti boya hazırlanır. Sonrasında göz kapağının alt hattına istediğiniz uzunlukta ve şekilde, örnek bir dipliner çizgisi çekilir. Örnek dipliner çizgisi kontrol edilir ve kişiye gösterilerek onayı alınır. Ardından uygulama için bölgeye anestezi kremi sürülür ve işlem tamamlanır. Anestezik krem sayesinde kalıcı dipliner işlemi acı vermez.

İstenmeyen bir görüntünün ortaya çıkmaması için işlem öncesi çizilen örnek dipliner çizgisine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde uzun süre sevmediğiniz bir diplaynır tasarımı ile yaşamak zorunda kalabilir ya da kalıcı makyaj silme işlemi yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Kalıcı Dipliner Ne Kadar Sürer?

İşlem süresi 30 dakika ile 1 saat arası süren uygulama tek seanslıktır ve seans boyunca ağrı ya da acı hissedilmez.

Kalıcı Dipliner Bakımı Nasıl Yapılır?

Kalıcı dipliner sonrası bakım, kalıcılık süresi ve iyileşme süreci açısından oldukça önemlidir. Kalıcı dipliner sonrası şişlik ve morluk gibi yan etkiler ile karşılaşma olasılığınız her zaman vardır ve bu son derece normal bir süreçtir. Kalıcı makyaj boyaları bitkisel kökenlidir ve sağlığı tehdit edecek herhangi bir zararlı etki ile karşılaşma durumunuz söz konusu değildir.

Kalıcı dipliner bakım süreci işlemin ömrünü uzatmanın yanı sıra doğallığının korumasını da sağlar. İşlem sonrasında uzmanınız tarafından verilen kremlerin kullanımı ihmal etmemeniz rengin kalıcılığını koruyacaktır.

Kalıcı sürme sonrası kabuklanma görülme ihtimali de yüksektir. Kabuklanma, krem kullanımı sayesinde kısa sürede kendiliğinden dökülecektir. Olası bir müdahale ile oluşan kabukların koparılması renk boşluklarına neden olacaktır.

Kalıcı Dipliner Ne Kadar Kalıcıdır?

Kalıcı dipliner kalıcılık süresi ortalama 1,5-3 yıl olmakla birlikte bu süre kişiden kişiye değişebilmektedir. Uygulamanın sonrası ortalama 30 gün sonra kontrol randevusuna gelmeli ve rötuş ile gerekli yerlerdeki düzeltmeleri yaptırmalısınız.

Kalıcı Dipliner Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bunların dışında, dikkat edilmesi gereken bir diğer etken ise güneştir. Güneş, solaryum renklerin koyulaşmasına sebep olacağından kalıcı makyaj uygulaması yapılan alanların yüksek korumalı güneş kremleri ile korunması gerekmektedir. Kalıcı makyaj gözünüze uygulanmışsa, güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Kalıcı makyaj sonrası uygulama yapılan bölge en az 3 gün sudan uzak tutulmalı ve aşırı sıcak, buharlı sauna, hamam vs. gibi buharlı alanların kullanımına ara verilmelidir. Kalıcı makyaj bakımı ve dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilmektedir.

  •  En az 1 hafta (tercihen 10 gün ) güneş ışınlarına maruz kalınmamalı, sonrasında da yüksek koruma faktörlü kremler uygulanmalıdır
  • En az 10 gün aşırı sıcak, sauna, hamam, buhar odası gibi alanlardan uzak durmak gerekmektedir
  • Uygulamanın yapıldığı bölgeyi tahriş etmemek, kaşımamak, ovuşturmamak gerekmektedir
  • Uygulama yapılan alana makyaj uygulanmamalıdır
  • En az 3 gün uygulama yapılan bölgenin suyla teması kesilmelidir
  • Bir hafta boyunca deniz, havuz gibi alanlardan uzak durmak gerekmektedir
  • Uygulamayı yapan uzmanın önerdiği merhem ve dezenfekte yöntemleri aksatılmadan uygulanmalıdır
  • Uygulama yapılan alandaki kabarıklıklar elle koparılmamalı, müdahale etmeden kendiliğinden düşmesi beklenmektedir.
  • Kalıcı dipliner öncesi eğer kullanıyorsanız lenslerinizi çıkartmalı ve herhangi bir şeye alerjiniz varsa bunu mutlaka kalıcı makyaj uzmanınıza belirtmelisiniz.

Kalıcı Dipliner Fiyatları

Kalıcı dipliner İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında sıkça tercih edilen bir kalıcı makyaj yöntemidir. Merkezimizi ziyaret ederek uzman hekimlerimizin muayenesinden ardından sizin için belirlenen en doğru kalıcı dipliner ücretlerini öğrenebilirsiniz.