Dudak Kontürü

Dudak kontürü, dudağın kendi renginde ve sadece dudakların dış çerçevesine yapılan bir işlemdir. Dudak kontürü sayesinde dudakları kendi halinden daha kalın ve dolgun göstermek mümkündür. Bu uygulama en çok ince dudaklarından sıkılan ve ameliyatsız dudak dolgunlaştırma yapmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Dudak kontürü dudakların kendi çerçevesinin dışına çıkılmadan uygulanan bir kalıcı makyaj çeşididir. Dudak kontürü uygulaması birçok nedenden etkilenen doğal rengini ve canlılığını kaybetmeye başlayan dudakları çok daha parlak ve dolgun bir görünümüne yeniden kavuşturmayı amaçlar. Dudak kontürü işlemine aynı zamanda dudak gençleştirme denmesinin sebebi de tam olarak budur. Öyle ki bir kalıcı dudak makyajı türü olan dudak konturu sonrasında solgun dudak görünümünüz kendisini genç ve bakımlı dudaklara bırakacaktır.

Estetiksiz Dolgun Dudaklara Kavuşun

Kalıcı dudak konturu nedir sorusu kalıcı makyaj uygulamaları için son dönemlerin oldukça ivme kazanan sorularından biri olmak birlikte kalıcı dudak kontürü işlemin sırrı  kalıcı dudak makyajı konusunda ustalaşmış bir kalıcı makyaj uzmanı içinde saklıdır.

Kişi sadece dudak çerçevesine kalıcı dudak kontürü yaptırarak daha kalın dudak görünümüne sahip olmak istiyorsa, dudak konturu işlemi en doğru tercih olacaktır. Soluk ve cansız gelen dudaklara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız da dudaklarınıza renklendirmek ve canlandırmak için dudak kontürü işleminin yanı sıra dudak renklendirme işlemini de yaptırmanızı öneririz.

Tercihiniz hem genç, hem canlı, hem de daha kalın dudaklar için dudak kontürü tam olarak beklentilerinizi karşılayamaz ve bu aşamada en doğru karar kalıcı dudak makyajı olmalıdır. Bu işlem esnasında hem dudakların çerçevesine kontür uygulandığı gibi, içine de dilediğiniz renkte renklendirme işlemi yapılır. Böylece dudaklarınız daha büyük, daha kalın ve daha parlak bir görünüme kavuşur. Kalıcı dudak makyajı dudak kalınlaştırma işleminin yanı sıra aynı zamanda tam tersi dudak inceltme işlemi de yapılabilmesi mümkündür.

Dudak Kontürü İle Her Zaman Bakımlı Görünün

Dudakların yüz hatları ile orantılı, doğal kontürlü, dolgun olması, renginin rujsuz bile canlı ve çekici olması hiç şüphesiz ki her kadının hayalidir. Kalıcı makyaj ile ruj uygulaması veya sadece dudak kontürü gibi uygulamalar ile hayallerin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Dudak kontürü, geniş renk skalalı pigmentler ve tek kullanımlık steril iğnelerle dudak bölgesine uygulanan kalıcı makyaj çeşitlerinden biridir. Dudak pigmentasyonu olarak da bilinen işlem ile dudak çevresinde bulunan asimetrik bozukluklarının şekillendirebilir, ince dudaklara daha dolgun bir görünüm sağlanabilir ve renklendirme işlemi başarılı ile gerçekleştirilebilir. Dudak konturu işlemi tek başına yapılabildiği gibi tam dudak makyajı adı verilen ve hem dudak çizgisine hem de dudak içine uygulanabilen bir yöntemle birlikte de yapılabilir. Kişinin talebi doğrultusunda sadece dudak çizgisi hizasını belirginleştirmek için dudak kontürü uygulanabileceği gibi dudak konturu işleminin sadece dudak içine de uygulanması mümkündür.

Dudak Kontürü Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Dudak kontürü de her kalıcı makyaj uygulamasında olduğu gibi cildin epidermis tabakasına uygulanır. Kalıcı makyaj ile dövme arasındaki farkı oluşturan etmen de budur. Kalıcı kaş, kaş konturu, dudak konturu gibi kalıcı makyaj uygulamaları cildin en üst tabakasını uygulanırken dövme daha alt katmanlara yapılır. Kalıcı makyaj uygulamaları, dudak kontürü gibi işlemlerde kullanılan doğal kalıcı makyaj boyası pigmentleri cilt kendini yeniledikçe etkilerini yitirmeye başlar. Dövme işleminde ise derinin alt tabakalarında yenilenme süreci olmadığından dolayı ömür boyu kalıcılık sağlanır.

Dudak kontürü kalıcılığı cilt tipine ve metabolik hıza göre değişkenlik gösterse de dudak kontürünün kalıcılık süresi için ortalama olarak 2 sene demek mümkündür. Dudak kontürü silinmeye başladığında uygulama tekrardan yapılabilir ve yenilenen her uygulama önceden yapılmış dudak kontürü uygulamasından daha uzun süre kalıcılık sağlayacaktır. İstikrarlı şekilde yenilenen dudak konturu ve kalıcı makyaj uygulamaları her geçen yenileme sonrası kalıcılık süresinin de arttığı uygulamalardır. Etkisi geçen kalıcı dudak kontürü görüntüsü bir anda tedaviden önceki haline aniden geri dönmez. Bu durum etkinin yavaş yavaş kaybolması ile başlayacaktır. Kaybolması yavaş olacağı için kişiyi rahatsız etmeyecektir.

Dudak Kontürü Nasıl Yapılır?

Kişinin doğal dudak renginin belirlenmesi ile başlayan dudak konturu işlemi için kalıcı makyaj uzmanınız size bazı sorular sorabilir. Kalıcı makyaj uzmanınızdan istediğiniz dudak kontürü renk tonlarını göstermesini isteyebilirsiniz. Seçiminizi doğallıktan yana kullanacaksanız buna göre renk önerilerinde bulunmasını ya da canlı renkleri seviyor ve kendinize yakıştırıyorsanız kafanızda tasarladığınız renk aralığındaki pigment boyaları göstermesini de yine uzmanınızda talep etmeniz mümkün.

Dudaklarınızın renginden memnunsanız ancak solgunluğun ve cansızlığın giderilmesini istiyorsanız da bu konuyu da uygulama öncesi uzmanınız ile görüşmenizde fayda var. Kalıcı makyaj uzmanınız, dudaklarınızın doğal rengini kolayca saptayarak kendi dudak renginizle birebir uyuşan bir dudak kontürü boyasını sizin için seçecek ve onay verdiğiniz takdirde de uygulamaya başlayacaktır.

Sıklıkla kullandığınız ve ten renginize, dudaklarınıza çok yakıştığını düşündüğünüz bir rujunuz varsa bu ruju kalıcı makyaj uzmanına göstererek de dudak kontürü uygulamanızı aynı renk ile yapmasını isteyebilirsiniz.

Kalıcı makyaj uzmanınızın rujunuz ile birebir örtüşmeyen bir renk bulmasının olası ihtimaller arasında olduğunu unutmamanızda fayda var. Kalıcı makyaj boyaları organik içerikli boyalar olduğu için aynı renk tonunu yakalamak bir hayli zordur. Ancak renk bilgisi konusunda oldukça deneyimli olan kalıcı makyaj uzmanları size rengin aynısı bulamasalar bile istediğiniz rengin neredeyse aynısı renk tonuna ulaşarak size istediğiniz güzelliği yakalama fırsatı verebilir.

Renk konusunda karar verme aşaması son derece önemlidir. Çünkü dikkatli renk seçimi yapmak dudak kontürü nasıl silinir ile ilgilenmekten çok daha kolay olacaktır.

Dudak kontürü rengine karar verildikten sonra işlem aşamasına geçilir. Her kalıcı makyaj işleminde ki gibi bu uygulama için de özel kalıcı makyaj iğneleri kullanılarak işlem yapılır. Bu özel iğneler, seçmiş olduğunuz renk pigmentlerini cildin epidermis tabakasına yani derinin yaklaşık 0.3 ila 0.5 mm altına enjekte ederek yerleştirirler.

Dudak Kontürü Acı Verir mi?

Dudak kontürü öncesinde de kalıcı makyaj uygulamalarının tamamında uygulanan anestezik krem ile işlem yapılacak alan uyuşturulur. Anestezik kremler kişinin hissettiği acıyı minimum düzeye indirger ve bu sayede edilir ve işlem oldukça rahat geçer.

Dudak Kontürü Ne Kadar Sürer?

İşlem yaklaşık olarak 2 saat süren bir işlemdir.

Dudak Kontürü Zararlı mıdır?

Kalıcı dudak makyajı zararlı bir uygulama değildir. İşlem sırasında kullanılan boyaların tamamı organik yapıdadır ve bu nedenle vücut ile uyum sağlar. Alerji gelişme riski oldukça azdır. Dudak kontürü sonrası şişme, morarma gibi yan etkilerin görülmesi son derece normaldir. Bu etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecektir.

 Dudak Kontürü Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

Dudak kontürü sonrası bakım hem uzun süre kalıcılık sağlar hem de iyileşme sürecini hızlandırır. İşlem sonrası, uzmanınızın önerilerine uymanız son derece önemlidir.

  • Uygulama sonrası en az 24 saat dudaklar su ile temas ettirilmemelidir.
  • Dudak üzerinde oluşan kabuklanmalar kesinlikle kopartılmamalıdır. Aksi halde renk farklılıkları oluşacaktır. Bunun için size önerilen kremleri kullanmalı ve ölü derilerin dökülmesini beklemelisiniz. Maksimum 1 hafta içinde deri kendisini yenileyecektir.
  • Yemek yerken dikkatli olunmalı ve mümkün mertebe yiyeceklerin işlem yapılan bölgeye temasından kaçınılmalıdır.
  • Dudak kontürü sonrası ruj kullanımı da belli bir süre önerilmemektedir.

Dudak Kontürü Fiyatları

Dudak kontürü İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında sıkça tercih edilen bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Merkezimizi ziyaret ederek uzmanlarımıza muayenesinden ardından dudak kontürü yaptırabilir ve sizin için belirlenen en doğru dudak kontürü ücreti hakkında bilgisi alabilirsiniz.