Dr. Tuğrul ABACIOĞLU, uzun süre botoks ve dolgu eğitimleri aldı. Bu konularla ilgili sertifikaları vardır.Bağcılar Devlet Hastanesi’nde Aralık 2018 tarihinde mezoterapi eğitimi alan ve sertikasını hak kazanan ABACIOĞLU,genital estetik eğitimlerini Viyana’da ve Boston’da almıştır.
1979 yılında İstanbul Üniversitesi (İ.Ü.) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmasının ardından bir süre Almanya Bochum Üniversitesi’nde çalıştı ve Türkiye’ye dönerek kariyerine uzun yıllar Jinekolog hekim olarak devam etti.
Dr. Tuğrul ABACIOĞLU, 1997 yılında İstanbul, Gaziosmanpaşa’da faaliyet sürdüren muayenehanesini Türkiye’nin İlk Kadın Sağlığı Merkezi haline getirdi ve her geçen gün büyümeye devam ederek faaliyetlerini sürdürerek ve başarılarına başarılar ekleyerek bugüne kadar geldi.
Alanında son derece başarılı bir Jinekolog olmasına rağmen genital estetik uygulamalarında kullandığı estetik yöntemlerden aldığı keyif Dr. Tuğrul ABACIOĞLU’nu estetik eğitimleri almaya itmiştir.
Turgut . Abacıoğlu, açmış olduğu Estetik Merkezi’nde ve çalıştığı hastanelerde halen estetil işlemleri ben yapıyorum dememektedir. Bunun nedeni eğitim süresinin ve yasal prosedürlerin tamamlanmamış olmasıdır.
Birçok güzellik merkezinin yapmış olduğu gibi bir estetisyenlerin tüm estetik uygulamalarını yapmasına son derece karşı olan Tuğrul ABACIOĞLU, ‘Abacıoğlu Estetik Merkezi’nde mutlaka bu işin uzmanı bir hekim ile anlaşarak yol alacaktır. Merkezinin web sayfasında yayınlanan “tüm işleri biz yapıyoruz “demiyoruz.Çoğunu bir dönem sonra hizmet alımı yaparak yada bu işin uzmanı bir hekim bularak yapmaya başlayacağız .Ama bu işlerin hepsi bir süre gerektiriyor.Hedefimizin bu olması nedeniyle web sayfamızda estetik merkezlerinde olması gereken her bilgiyi paylaşmamız çok doğaldır.