Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı: Yaşlanma endişesinin başlaması ile birlikte gerek kadınlar gerekse de erkekler yaşlanma etkilerin, yavaşlatmanın ve azaltmanın türlü yollarını arar oldular. Hal böyle olunca ameliyatsız gençleşme sağlayan birçok yöntem ortaya çıktı. Hydrafacial cilt bakımı da ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri arasında en sık tercih edilen gençleşme yöntemlerinden biri haline geldi.

Cilt gençleştirme ve cilt kusurlarını giderme işlevinin yanı sıra cilt temizliği de sağlayan hydrafacial cilt bakımı genel hatları ile bir antiaging bakımı türüdür. Cildin bakım ihtiyaçlarını karşılaması ile birlikte deri altına nem depolayarak çok daha parlak ve eşit renkte cilt rengine sahip bir cilt yüzeyine sahip olmanızı sağlar.

İşlem esnasında hiçbir şekilde iğne ve türevleri kullanılmaz. Hydrafacial makinesi sistem olarak vakumlama üzerine kurgulanmıştır ve kişi işlem esnasında hiçbir ağrı ya da acı hissetmez. Vakumlama prensibi ile çalışan hydrafacial cihazı işlem esnasında yumuşak bir makyaj fırçasının yüzde dolaştırılması hissi verir. Vakumlama süresi kişinin cilt yapısına ve cildin ihtiyacına göre değişkenlik gösterse de işlem genelde 20-30 dakika kadar sürer.

Vakum başlığın cilde uyguladığı basınç cildin en alt katmanlarına kadar nüfus ederek derinlemesine bir cilt bakımı ile birlikte derin bir cilt temizliği sunar. Ölü hücrelerin deriden temizlenmesini sağlayan hydrafacial yöntemi ile cilt altına peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit verilerek yaşlanma etkilerinin de ortadan kaldırılması sağlanır.

 

Cildin ihtiyacı olan tüm bakımı sağlıyor

Vortex- fusion teknolojisi ile geliştirilen bir cilt bakımı tekniği olan bu yöntem ile ölü hücrelerden kurtarılan cilt, gözle görünmeyecek şekilde soyularak yeni ve canlı deri tabakasının ortaya çıkartılması amaçlanır. İşlem esnasında cilt fazla yağlarından arındırılır ve siyah noktalar da temizlenir.

Cildin en üst tabakasında oluşturulan mikro soyma işlemi cildin ihtiyacı olan serumların, antioksidanların cilt altına daha hızlı ve daha kolay ulaşmasını sağlar. Vakumla sistemi kullanılarak deri altına hyaluronik asit, peptidler ve antioksidan içerikli solüsyonlar verilir. Cildin ihtiyacına göre uzman tarafından belirlenen bu solüsyonlar ile serumlar ince çizgilerin yok edilmesini, cilt tonu eşitsizliklerinin ve lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Cilt, bu sayede çok daha canlı ve aydınlık bir hal alır.

4 aşamadan oluşan bir hydrafacial cilt bakımı sonrası cilt problemlerine özel olarak belirlenen tedavi yöntemleri seçilir. Cilt kusurlarına göre kırmızı veya mavi led ışık enerjisi uygulanarak serumlar ile diğer tüm gençleştirici ve yenileyici solüsyonların cilde daha fazla fayda sağlamasına olanak verilir.  Temizlenen cildin daha fazla nem tutmasında da yine bu ışık teknolojisinin payı oldukça fazladır.

Eğer güzellik uzmanınız cildinizin ihtiyacı olduğunu düşünüyorsa kırmızı ya da mavi ışık uygulamasını aynı seansta yapabilir.

Hydrafacial cilt bakımı en hassas cilt yapısına sahip olan kişilere dâhi uygulanabilen bir bakım yöntemidir. Bu sayede hydrafacial cilt bakımı yaptırmak için ten renginin bir önemi yoktur. Çok açık tenli bir kişi de çok koyu tenli bir kişi de hydrafacial cilt bakımı yaptırabilir.

Yüksek çözünürlükte çalışma teknolojisine sahip olan bu yöntem sağlıklı cilt dokusu hiçbir şekilde zarar görmeden hasarlı dokular tespit edilerek tedavi edilir.

Gerekli görülen durumlarda peeling ile elmas başlık seçeneğiyle, aynı seansta kırmızı -mavi led ışık uygulama tedavisinin eklenmesi, diğer uygulamalardan ayırt edici özelliğini oluşturmaktadır. Çok koyu ciltlerden çok açık ciltlere kadar birçok cilt tipi için uygun olan bu yöntemi en hassas cilt tiplerinde güvenle ile kullanılabilmektedir. HD yani yüksek çözünürlük olan teknoloji ile çalışılan yöntemde, sağlam dokulara bu sayede hiçbir zarar vermemektedir. Bu özelliği sayesinde hydrafacial cilt bakımı uzun saatler süren birçok cilt gençleştirme ve cilt bakımı yönteminden çok daha hızlı etkiye ve uygulamaya sahiptir.

Hydra facıal aşamaları nelerdir?

Hydrafacial Aşamaları NelerdirCilt temizliği

cildin derinlemesine temizlenmesi için vakum başlığı ile cilt kirden arındırılır.

Hydrapeeling

Cildin genel durumuna göre ihtiyacı belirlenir ve vakum ile birlikte özel soyma solüsyonları kullanılarak peeling işlemi yapılır. Leke tedavisi, akne-sivilce tedavisi ya da genişlemiş gözenekler gibi bir sorun için uygulanan hydrafacial cilt bakımı özel elmas başlığı sayesinde ciltte herhangi bir tahribata ya da tahrişe neden olmadan soyma işlemi gerçekleştirir.

Serum enjeksiyonu

Cilde uygun olan serumlar ve diğer solüsyonlar belirlenerek lekelerin, sivilceleri ya da komedon (siyah-beyaz noktalar) giderilmesi için sağlanır. Tedavi le aynı zamanda ince çizgiler de giderilebilir. İnce cilt kırışıklıkları ve kuru ciltler için hyaluronik asit içeren serumlar tercih edilirken yağlı ve geniş gözenekli ciltler için sebum dengeleme özelliği olan solüsyonlar kullanılır.

Cilt nemlendirme

özel nemlendirici solüsyonlar, peptidler, antioksidan serumlar ve hyaluronik asit bileşenleri cilt altına uygulanarak derine nüfus etmesi sağlanır.

Led terapi

ince kırışıklıkları olan kişiler için kırmızı ışık, sivilce tedavisi olmak isteyen kişiler içinse mavi led ışık tedavisi uygulanır. Kırmızı ışık, cilt altındaki elastin-kollajen liflerini uyararak yeniden hücre üretimini sağlar. Bu sayede yeni kolajen hücrelerine kavuşan cilt sıkılaşır ve daha elastik bir yapı kazanır. Mavi ışık ise sivilce ve akne oluşumuna neden olan bakterileri ortadan kaldırır. Mavi ışık teknolojisi sayesinde yeniden sivilce oluşumu engellenmiş olur.

Hydrafacial cilt bakımı hangi cilt kusurlarını gidermek için kullanılır?

  • Komedon adı verilen siyah ve beyaz noktalar,
  • Tıkanmış ve genişlemiş gözenekler
  • Akne tedavisi
  • Güneş hasarı sonucu oluşmuş cilt lekeleri
  • Kuru ciltlerin neme kavuşturulması
  • İnce cilt çizgilerin giderilmesi
  • Eşit olmayan cilt tonu gibi sorunlar için hydrafacial tedavisi uygulanabilmektedir.

Hydrafacial cilt bakımı kaç seans yapılır?

Hydrafacial terapisi sonrası fark gözle görünür derecedir. Kadınlara ve erkeklere her yaşta uygulanabilen bir cilt bakımı yöntemi olan bu metodun 1’er hafta aralar ile 4-6 seans uygulanması gerekir. Seansların bitiminde alınan sonucun korunması için ayda 2 kere tedavinin tekrarlanması gerekir.

 

Hassas ciltlerin bakımı nasıl olur?

Konu ile alakalı yabancı kaynaklar:
https://www.skinceuticals.com/hydrafacial

Detaylı bilgi için İstanbul Estetik Merkezimizi arayabilirsiniz.

Telefon: +90 (212) 545 9293 – 94
Whatsapp: +90 (531) 020 2020
Mail: info@abaciogluestetik.com

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment