Fraksiyonel Lazerle Vajina Beyazlatma

Fraksiyonel Lazerle Vajina Beyazlatma: Genital bölge kararması nedenleri oldukça fazla olan ve hemen hemen her kadının yaşadığı bir cilt problemidir. Ciddi bir sağlık sorunu olmamakla birlikte estetik bir kaygı yaratan vajina kararması için bilinen en etkili tedavi yöntemi fraksiyonel lazerle beyazlatma tedavisidir. Geniş alana yayılmış renk koyulaşması ya da bölgesel renk koyulaşması gibi tüm vajinal kararma sorunlarının çözümü fraksiyonel lazerle beyazlatma yöntemi olmaktadır.

Lazerle vajina beyazlatmaGenital bölge lazerle vajina beyazlatma nedir?

Fraksiyonel lazerle beyazlatma tedavisi tüm vajina dudak türleri (büyük dudaklar ve küçük dudaklar) için başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir. Bikini bölgesi kararması için kremler fazlaca kullanılsa da istenilen sonucun alınması imkânsıza yakındır. Fraksiyonel lazerle genital bölge beyazlatma
vulvar whitening, pudenda bleaching ve labial whitening gibi terimler ile de isimlendirilir.
Dış genital bölge estetiği arasında yer alan fraksiyonel lazerle beyazlatma operasyonu esnasında ameliyatsız vajina daraltma işlemi (vajina daraltma) de yapılabilmektedir.

Genital bölge neden kararır?

Dış genital organlar yaş ile birlikte deforme olur ve esmer, koyu bir renk alır. Genital bölge kararmasının nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Hormonal değişimler (vajina kararması nedenleri içinde en etkin rol oynayan hormon östrojen hormonundaki değişikliklerdir)
  • Gebelikte (hamilelikte vajina kararması da sıkça meydana gelebilen bir cilt sorunudur. Hamilelikte hormonların etkisi, genital bölge kararması nedenlerindendir ve kalıcı bir sorundur. Özellikle esmer kadınlarda melanin fazlalığından dolayı daha fazla görülür.
  • Doğum kontrol hapı kullanımı,
  • Poliskistik over sendromu ve bazı cilt hastalıkları (ciltteki melanin dengesinin bozulması da genital bölge kararmasına neden olmaktadır.)
  • Genital yatkınlık,
  • Yanlış uygulanan genital bölge epilasyon türleri (özellikle sıcak ağda, lazer gibi istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri cilt kararmasına neden olarak can sıkıcı bir görüntü oluştururlar.)

Fraksiyonel lazer ile vajina beyazlatma her iki vajina dudak türleri estetikleri için de kullanılan bir yöntemdir.

Hamilelikte oluşan kalıcı vajina kararmaları için de en başarılı sonucu alabildiğimiz bir yöntem olan fraksiyonel lazerle beyazlatma işlemidir.

Genital bölgenin koyulaşması ciddi bir sorun mudur?

Vajina kararması ciddi bir sağlık sorununa neden olmaz. Fakat görüntü olarak vajina kararması kadınlarda psikolojik kaygıların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Psikolojik olarak sorun yaratan bu cilt probleminin en etkili tedavi yöntemi fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma işlemidir.

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma nasıl yapılır?

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma ağrısızdır ve işlem sırasında ya da sonrasında bir acı hissi oluşmaz. Fraksiyonel lazerle genital bölge beyazlatma işleminden hemen sonra günlük yaşama devam edilebilir, çalışmaya devam edilebilir.

Fraksiyonel lazerle beyazlatma seansları genelde tek seans yapılsa da bazı kadınlara birden fazla seans uygulamasına gerek duyulabilmektedir. Fraksiyonel lazerle beyazlatma sonucu için ortalama 1 ay kadar süre geçmesi gerekir.

Kozmetik jinekolojide ne tür bir lazer kullanılır?

Lazer teknolojisi gerek tıp gerekse de medikal estetik alanında çokça yeri olan bir teknolojidir. Kozmetik jinekoloji alanı için de geniş bir kullanım alanına sahip olan lazer uygulaması genital estetik uygulamaları için en başarılı sonuçların alınmasını sağlar. Ameliyatsız genital estetik imkanı sunan lazer uygulamaları genital bölge rengi açma yani fraksiyonel lazerle beyazlatma, lazerle idrar kaçırma tedavisi gibi tedaviler için en sık kullanılan cihazların başında yer alır. Fraksiyonel karbondioksit (CO2) ve fraksiyonel erbium yag (Er: YAG) lazer ile yapılan işlemlerin sonucu oldukça yüz güldürücü sonuçlar olmaktadır.

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma cilt kırışıklıkları, akne izleri gibi cilt problemleri de tedavi edilebilmektedir.

Fraksiyonel lazerle meme altı kararması

Meme altındaki kararma nedenleri arasında başta büyük göğüslü olmak gelir. Memelerin büyüklüğü, meme altındaki deride katlanmalara neden olur ve bu da bu bölgenin sık sık terlemesine neden olur.  Meme altı terlemesi sonucu bölgede artan nem zamanla tahriş edici bir boyut kazanır ve tahriş sonrası göğüslerin altında kararmalar meydana gelmeye başlar. Göğüs altı terlemesi nedenleri arasında yanlış sütyen kullanımı da bulunur ve doğru sütyen tercihi sorunun azalmasına yardımcı olur. Tüm ciltte kararma sorunlarının tedavisinde etkili sonuçlar veren fraksiyonel lazerle meme altı kararması da tedavi edilebilmektedir.

Fraksiyonel lazerle koltukaltı kararması

Koltuk altı kararması nedenleri için birçok faktörden bahsetmek mümkündür. Koltuk altı kıllarının alınma yöntemleri (ağda, jilet gibi epilasyon yöntemleri), aşırı terleme, deodorant kullanımı, ilaç kullanımı gibi birçok nedeni olan koltukaltı kararmasının hormonal değişiklilerden etkilendiği de bilinmektedir. Koltukaltın da meydana gelen kararma genelde sadece basit bir cilt sorunudur ancak normalin dışında bir kararma sonunuz varsa nedenleri iyi araştırılmalıdır.

Koltuk altı kararması nasıl geçer?

Koltukaltındaki kararmalar can sıkıcı bir görüntü oluşturur. Koltukaltı kararması sorunu yaşayanlar çoğu zaman koltuk altı beyazlatma kremi ya da evde koltukaltı kararmasını gidermeye yönelik tedaviler uygularlar. Bu uygulamalar ile kısıtlı bir renk açılması sağlansa da kalıcı olmayan bir sonuç elde edilir. Fraksiyonel lazerle koltuk altı beyazlatması, koltuk altı beyazlatma yöntemi içerisinde en başarılı sonucun alınmasını sağlayan bir teknolojidir.

Fraksiyonel lazerle beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma sonrası doktorunuz birkaç gün boyunca kullanmanız için size bazı kremler verebilir. Fraksiyonel lazerle beyazlatma sonrası bu kremleri kullanarak iyileşme sağlanması oldukça faydalıdır.

Lazerle vajina beyazlatma sonrası ilk günlerde ödem, şişkinlik, hafif su toplaması, kızarma ve kararma gibi hafif yan etkiler meydana gelebilir. Bunlar oldukça kısa sürede kendiliğinden iyileşen yan etkilerdir. İşlemden birkaç gün sonra deriniz pul pul dökülmeye ve soyulmaya başlayacaktır.

Fraksiyonel lazerle beyazlatma sonrası alttan gelen yenilenmiş cilt dokusu parlak, dolgun ve sağlıklı bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Genital bölgeye lazer yaptırmak zararlı mıdır?

Genital bölgeye lazer uygulaması zarar vermez. Lazerin kısırlık yapması, adet düzensizliği gibi inanışlar fazlaca olsa da lazerin bu konuda bilindik ve ispatlanmış bir yan etkisi bulunmaz.

Fraksiyonel lazerle beyazlatma riskleri var mıdır?

Fraksiyonel lazerle vajina beyazlatma doğru yerde ve başarılı bir doktor tarafından uygulandığı takdirde hiçbir sağlık sorununa neden olmaz.

Fraksiyonel lazerle beyazlatma ile aynı anda vajina sıkılaştırma da yapılabilir mi?

Fraksiyonel lazerle beyazlatma işlemi yapılırken aynı seansta vajina dolgunluğunun arttırılması için vajina sıkılaştırma uygulaması da yapılabilmektedir. İstanbul’da fraksiyonel lazerle beyazlatma işlemi hastanemizde sıklıkla gerçekleştirdiğimiz en başarılı ve yüz güldürücü sonuçların alındığı bir işlemdir.

Fraksiyonel lazerle beyazlatma sonrası cinsel hayata ne zaman başlanılabilir?

Fraksiyonel lazerle beyazlatma sonrası iyileşme süresi genelde 1 haftayı bulmaktadır. Genelde ilk 1 hafta yeterli olabilmektedir. Ödem, ağrı ya da şişlik gibi sorunların geçmesi ile birlikte cinsel yaşamınıza yeniden dönebilirsiniz.

Vajina beyazlatma kremleri ne kadar işe yarar?

Vajina beyazlatma kremi son yıllarda en çok tercih edilen cilt bakım kremleri arasında yer alır. İçeriğinde yer alan kimyasal solüsyonlar ile cilt renginin açılmasını sağlayan cilt beyazlatıcı kremler Vajina beyazlatma yöntemleri arasında yer alır. Ancak bu tür vajina beyazlatma işlemlerinin hiçbiri ile fraksiyonel lazerle beyazlatma tedavisinden alınan sonucu almak mümkün değildir.

 

Bölgesel incelme yazımız için tıklayınız.

Detaylı bilgi için İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan Estetik Merkezimizi arayabilirsiniz.

Telefon: +90 (212) 545 9293 – 94
Whatsapp: +90 (531) 020 2020
Mail: info@abaciogluestetik.com