Somon DNA Aşısı

somon-dna
Somon DNA Aşısı Nedir?

Somon DNA aşısı somon balığı spermleri ve sütü ile birlikte saf hyaluronik asit kullanılarak elde edilen DNA molekülleri içeren ve Mastelli Bio- Pharmaceutical tarafından geliştirilen patenli bir teknoloji türüdür. Gençlik aşısı uygulanan ciltte hücre yenilemesi sağlanarak hızlı bir gençleşme ve canlandırma etkisi meydana getirilir. Gençlik aşısı yönteminin son dönemde oldukça popüler olmasının nedeni de hızlı gençleşme ve canlandırma etkisi sunuyor olmasıdır.

Tek başına da kullanılabilen aşı PRP, fraksiyonel lazer, ip uygulamaları, botoks ve diğer tüm dolgu uygulamaları ile de birlikte kullanılarak önemli bir anti-aging seçeneği sunar ve bu sayede ortaya mükemmel görünümlü bir cilt çıkartılır.

Somon DNA’sı Aşısı Nasıl Yapılır?

Somon DNA aşısı cilt altına küçük iğneler kullanılarak uygulanır. Aşı uygulaması ilk aşama olarak cilde nemlendirme işi ile başlanır. Cilde uygulanan hyaluronik asit sayesinde cildin kaybettiği nem oranı düzenlenir ve asıl tedavi için alt yapı hazırlanıyor. Alt yapı hazırlığı genellikle 15 gün kadar sürer.

Cildin neme doyması ile birlikte gençleştirme etkisini sağlayan 2. aşamaya geçilir. Bu aşama somon balığının sperm hücreleri ve sütünden üretilen serum deri altına enjekte edilir.

Hücre yenileyici bir uygulama olan somon balığının sütü, cildin kollajen ve elastik liflerini arttırarak cilt sarkmasına engel olur. Yeniden eski elastikiyetini kazanan göz çevresi başta olmak üzere kırışıklıklar hafiflemeye başlar ve kısa zaman sonra tamamen kaybolur. Somon DNA faydaları klinik olarak ispatlanmış, yeni ve son derece üstün yaklaşım sunan en etkili tedavi yöntemidir. Ciltte oluşan radyasyon hasarlarını engelleyen Pi System somon DNA aşısı, kişiyi pürüzsüz sağlıklı görünebilen ve daha aydınlık ve ışıltılı bir cilde kavuşturur.

Somon DNA Aşısının Özellikleri Nelerdir?

Cildimiz güneşin zararlı etkiler, serbest radikaller gibi birçok çevresel faktörlerin ve kronolojik yaşlanma gibi önüne geçilemez etkenler nedeni ile yaşlanır.

Hacim kaybeden ve yer çekiminin ve diğer tüm faktörlerin olumsuz etkileri ile sarkan, kırışıklık oluşan cilt somon DNA aşısı ile kaybettiği hacmine ve nemine yeniden kavuşur.

Somon DNA aşısı içerdiği hyalüronik asit sayesinde cildin yaşlanma ile birlikte kaybettiği nemin tekrar geri kazandırır.  İşlemin bir sonraki aşamasında ise somon balıklarının sütleri kullanılarak elde edilen serum, mikro iğneler ile deri altına zerk edilir.

Bu uygulama ile aynı zamanda cildin, Uv ışınları, alkol ve sigara gibi olumsuz etkenlerden dolayı meydana gelen protein eksiklikleri tamamlanarak ciltte oluşan protein doyumu sayesinde gün geçtikçe gençleşen bir görünüm ortaya çıkar.

Somon DNA aşısı ile cilt sıkılaştırma ve bunun yanı sıra elde edilen parlak ve aydınlık görünüm, elastikiyetinin artması ve nem kazanması da bu gençleşme yönteminin sıkça tercih edilmesinin temel nedenlerini oluşturur.

Pİ system gençlik aşısı ile sağlanan cilt gençleştirme yönteminde kullanılan somon balığı sütünün yanı sıra ciltteki ihtiyaçlar doğrultusunda farklı vitamin takviyeleri de yapılabilir. Ciltteki çoğu vitamin ve protein ihtiyaçlarını sağlayan Somon DNA tedavisi, doğal onarım yapan ve cildin gençleşmesini sağlayan bir yöntemdir.

Somon DNA Faydaları

Somon DNA aşısı sadece tüm yüzde değil, boyun, dekolte ve el bölgesinde de kullanılabiliyor. Yöntem, akne izleri, çatlaklar ve özellikle DNA hasarını düzelttiği için hormonal saç dökülmesinde de son derece etkili bir tedavi sağlıyor.

Somon DNA mezoterapi yaptıranlar aldıkları yüz güldürücü sonuçlar karşısında somon DNA aşısı uygulamasının psikolojilerine de çok iyi geldiğini söylemektedir.

Omega 3 yağ asitleri sivilce oluşumunu engelleyici ve cilt sağlığını koruyucu önemli etkileri bulunmaktadır. En iyi omega 3 kaynaklarından biri olan somonu haftada 1 kez tüketmek, cilt gençleştirmeye yardımcı olacaktır.

Somon DNA Aşısı Kimlere Uygulanamaz?

Somon DNA aşısı bilinen hiçbir alerjik etkisi olmayan bir gençleşme tedavisidir ve bu nedenle de geniş bir kullanım alanına sahiptir. Tedaviden önce hastaya alerji testi uygulanması ve gerekli tedbirlerin alınması tedavi sonrası yaşanabilecek sorunların önüne geçmek için atlanmaması gereken en önemli ayrıntılardandır. Ancak tüm bunlara rağmen;

  • Diyabet hastaları,
  • Damar tıkanıklığı ve felç öyküsü olan kişilerde,
  • Kan pıhtılaşma bozukluğu olan hastalarda
  • Kalp hastaları ve hamilelere somon DNA aşısı uygulanmaması önerilir.
Somon DNA Kaç Seans Uygulanır?

Somon DNA aşısı uygulanmadan önce temizlenen cilt lokal anestezik etkili bir krem ile uyuşturulur. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra somon DNS aşısı minik zerkler halinde 1-2 cm aralıklarla orta deriye verilir. Pi system Somon DNA aşısı uygulaması yaklaşık 10-20 dakika süren bir işlemdir.

Hekimin gerekli gördüğü bazı hastalarda LED tedavisiyle kombine edilmesi de mümkündür. Gençlik aşısı hastanın ihtiyacına göre 3-6 seans kadar uygulanabilir. 3-6 seans somon DNA aşısı uygulaması aynı zamanda işlemden en iyi sonuçların alınmasını sağlar.

Somon DNA Aşısı Yan Etkileri

Aşı sonrası ciltte çok hafif bir kızarıklık oluşur ancak bu kızarıklık birkaç saat içinde kendiliğinden düzelir. Somon balığı DNA’sı aşısı cilde mikro iğneler ile uygulanarak yapılan bir tedavi olduğundan bazı kişilerin cildinde iğneye bağlı hafif morluklar oluşur. Somon DNA sonrası şişme de nadiren de olsa bazı kişilerde görülebilmektedir. Ancak bu yan etkiler çok kısa bir sürede kendiliğinden iyileşecektir.

Somon DNA Aşısı Etkisini Ne Zaman Gösterir?

“Somon DNA aşısı yılda 2 kür halinde uygulandığında ile elde edilen sonuçlar kalıcı olmakta ve etkileri zamana yayılarak çok daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir.”

Somon DNA Aşısı Fiyatları

Somon DNA aşısı İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında sıkça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Merkezimizi ziyaret ederek uzman hekimlerimizin muayenesinden ardından sizin için belirlenen en doğru somon DNA aşısı ücretleri bilgisini öğrenebilirsiniz.

Somon DNA Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tamamen doğal bir bileşime sahip olan somon DNA aşısı, insan sağlığına hiçbir zarar vermez ve kimyasal madde içermediğinden alerji riski de oluşturmaz. Bu nedenle somon DNA aşısı sonrası uygulama ve iyileşme süreci oldukça zahmetsiz bir işlemdir.

Gençlik aşısı tedavisi, her mevsiminde uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Yaz aylarında cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak kış ayların da ise soğuk hava ve rüzgârın olumsuz etkilerinden korunmak için pi system somon DNA aşısı yöntemi oldukça uygun bir tedavidir.

Somon DNA aşısı, 1 yıl boyunca etkisini göstermeye devam eder. İşlemden beklenen etkisi görmek için seansların tamamına, belirlenen sürelerde gitmek büyük önem taşır. Tüm seanslar tamamlandıktan sonra işlemin 6 ay ya da 1 yıl arayla tekrarlanması, yaşlanma belirtileriyle savaşmak için en etkili çözüm yollarının başında gelir.

Somon DNA aşısı sonrası makyaj yapıp yapamayacağınızı da uzmanınıza sorarak öğrenmeniz en doğru yöntem olacaktır.