yuz-mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapisi vitamin, mineral, hyaluronik asit gibi cildin ihtiyacı olan maddelerin mikro iğneler yardımı ile yüz bölgesine enjekte edilmesi işlemidir. Yüz mezoterapisi yeni nesil anti-aging ilaçların birleşiminden oluşan bir tedavidir.

Yüz mezoterapisi uygulamasında kullanılan maddeler farklı oranlarda karıştırılarak cilt altına direk olarak verilir. Cilt altına uygulanan dermokozmetik ürünler ile cilt ihtiyacı olan maddelere doyurulur. Ayrıca kullanılan maddelerin çok az miktarda verilmesi yan etki olasılığını da azaltır. Mezolifting cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarında oldukça etki sağlayan, doğal ve faydalı bir cilt bakımı yöntemdir.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Yüz  mezoterapisi (mezolifting) tedavisinde cildin yenilenmesini sağlayan hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına mezoterapi iğnesi kullanılarak uygulanır. Mezoterapi saç ve cilt için faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılmasıdır. Aynı zamanda mezoterapi yüz bölgesinde kollajen ve elastin üretimini arttırır, cildi nemlendirir ve cilt yenilenmesine yardımcı olur.

Uzun yıllardır güvenle kullanılan ve cilt güzelliğine büyük katkı sağlayan mezolifting için kullanılan maddeler sadece cilt altına etki ettiği için ve sistemik dolaşıma geçmez ve bu sayede de herhangi bir yan etkiye neden olmaz.

Sık sık kilo alıp verme, kalitesiz beslenme ve yaşam tarzı, güneş koruyucu kullanmama ve UVA-UVB ışınlarına maruz kalma, stresli yaşam koşulları, sürekli makyaj yapma, sigara içme gibi birçok faktör nedeniyle cildimizin yaşlanma süreci hızlanır. Yüz mezoterapisi ciltte kuruma, kaz ayaklarında, dudak üstünde alında ince kırışıklıkların oluşumu, elastikiyet kaybı ve mat görünüm gibi sorunların tedavisinde kullanılır. Gençlik aşısı olarak da bilinene yüz mezoterapisi ile başarılı çözümler üretilebilmektedir.

Yüz Mezoterapisi’nin (mezolifting) Faydaları
 • Donuk ve parlaklığını yitirmiş ciltlere yeniden parlaklığını kazandırır.
 • Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma tedavisi için kullanılır.
 • Cildin yaşlanmasını engellenebilir ve yüzün yorgun görünümünü giderilebilir.
 • Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek
 • Mezolifting uygulaması yaptıranlar yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı mezoliftinging ile önlem alabilir.
 • Güneşten zarar görmüş kişilerin ciltlerinde oluşan lekeler giderilebilir.
 • Yüz mezoterapisi diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek için kullanılabilir.
 • Yüz mezoterapisi yaptıranlar sivilce izi, diğer yara ve yanık izlerinden de kurtulabilir.
 • Mezolifting uygulaması ile cilt çatlak tedavisi yöntemi ile giderilebilmektedir.
Mezoterapi Hakkında Sık Sorulan Sorular?

Yüz mezoterapisi (mezolifting) nasıl uygulanır?

Uygulama öncesinde cilt dezenfekte edilerek temizlenir. İşlemden yaklaşık yarım saat önce anestezik krem ile bölge uyuşturulabilir. Mezolifting için hazırlanan özel karışım çok küçük ve ince iğnelerle deri altına uygulanır.

Yüz mezoterapisi (mezolifting) sonrası cilt nasıl gözükür?

Erkekler için cilt bakımı tercihlerinin başında gelen yüz mezoterapisi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş bir görünüme kavuşur. Artan cilt elastikiyeti sayesinde, kırışıklıklar hafifler ve cilt sarkması azalır. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.

Yüz mezoterapisi (mezolifting) ne sıklıkta uygulanır?

Seanslar başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seansın ardından 3-6 ayda bir tekrarlanması önerilir. Cilt mezoterapisi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi uygulaması bittikten sonra da cildin yenileme etkisi devam eder.

Yüz mezoterapisi başka yöntemlerle beraber uygulanabilir mi?

Cilt mezoterapisinin cildi yenileyen lazer, radyofrekans veya IPL ile birlikte uygulanması çok daha başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Dolgu işlemlerinden önce veya sonra işlemin yapılması ciltteki sarkmaların ciddi şekilde giderilmesini sağlar.

Yüz Mezoterapisi sadece yüze mi uygulanır?

Boyun, dekolte ve eller de cilt mezoterapisi uygulamasının başarıyla uygulandığı bölgelerdir. Boyun, dekolte ve ellerdeki çizgileri hafifletmek, elastikiyet kaybıyla savaşmak konusunda etkili bir tedavidir. anti-aging bir uygulama yapılırken yüz, boyun, el ve dekolte mutlaka bir arada ele alınmalıdır.

Yüz mezoterapisi (mezolifting) için başlıca kullanılan maddeler nelerdir?
 • Hyaluronik asit
 • Bakır DMAE (dimethylaminoethanol)
 • Hyaluronik asit
 • Lidocaine Mağnezyum
 • Selenyum Silica
 • Vitamin A
 • Vitamin B1, B2, B3, B5, B6
 • Vitamin C
 • Çinko
 • Amino asitler
 • Nükleik asitler
 • Alfa lipoik asit
 • Glutatyon

Yüz mezoterapisi (mezolifting) kimlere uygulanmaz?

Cilt mezoterapisi (mezolifting) hamilelere, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara yapılmaz. Ayrıca aşırı derecede sarkmış ciltte, derin izler ve lekelerde ilk ve tek tedavi seçeneği olamaz. Diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılması daha uygundur.

Yüz Mezoterapisi Uygulamasında Hangi Yan Etkiler Görülür?

Uygulama sonrası ciddi bir yan etki görülmez. İşlemden bir gün sonra hafif morluklar olabilir. Makyajla kapatılabilir. Nadiren alerji ya da enfeksiyon görülebilir. Kolayca tedavi edilir.

Yüz Mezoterapisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Seans sonrası genellikle 24 saat güneş banyosu yapılmamalı, uygulanan bölgeler birkaç saat süreyle yıkanmamalı ve tahriş riski yüksek herhangi bir krem veya losyonun sürülmemesine dikkat edilmelidir.

Yüz Mezoterapisi (mezolifting) Fiyatları

Yüz Mezoterapisi (mezolifting) İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından sıkça tercih edilen bir cilt bakımı yöntemidir. Bize sosyal medya, telefon, mail veya merkezimizi ziyaret ederek uzman hekimlerimizin muayenesinden ardından sizin için belirlenen en doğru yüz mezoterapisi için fiyat bilgisini alabilirsiniz.